Europejski Dzień Logopedy w Katedrze Logopedii UG

dnia

24 marca 2011 r. w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego odbył się pierwszy w historii uczelni Europejski Dzień Logopedy (The European Day of Speech and Language Therapy), zorganizowany przez Naukowe Koło Logopedów. Jego obchody uroczyście rozpoczął Kierownik Katedry Logopedii prof. Edward Łuczyński, który wygłosił mowę powitalną.

Dzięki inspiracji prof. UG Stanisława Milewskiego (Opiekuna Naukowego Koła) zorganizowałyśmy, w porozumieniu z pracownikami Katedry (dr Ewą Czaplewską, dr Katarzyną Kaczorowską – Bray, mgr Heleną Liwo) oraz zaprzyjaźnionymi logopedkami (mgr Karoliną Godlewską i Joanną Stanisławek), trzy wykłady oraz dwa warsztaty.  Mogli w nich uczestniczyć wszyscy zainteresowani studenci logopedii studiów dziennych i podyplomowych studiów logopedycznych Uniwersytetu Gdańskiego.

  Idea tegoż dnia bierze swój początek w roku 2004, kiedy to CPLOL (Comité Permanent de Liaison des Orthophonistes/Logopèdes de l’Union Européenne – Komitet Łącznikowy Terapeutów Mowy Unii Europejskiej) zainicjował jego obchody. Głównym przesłaniem  Europejskiego Dnia Logopedy (EDL) jest przede wszystkim uświadomieniu społeczeństwu, jak ważny i odpowiedzialny jest zawód logopedy.

My jednak postanowiłyśmy promować zawód logopedy, ale także, co najważniejsze, chciałyśmy przyczynić się do  poszerzania wiedzy logopedycznej zarówno swojej, jak i innych studentów,  „zarażenia” pasją logopedyczną wszystkich zgromadzonych na wykładach i warsztatach oraz zainspirowania poszukiwań swojego miejsca w dziedzinie logopedii. Należy także dodać, że na obchodach EDL byli obecni przedstawiciele Księgarni  „Na Biskupiej Górce” i Wydawnictwa Harmonia, co pozytywnie wpływało na naukową atmosferę naszego spotkania logopedycznego.

W tym miejscu chciałybyśmy serdecznie podziękować Prodziekanowi ds. Kształcenia Wydziału Filologicznego prof. Franciszkowi Apanowiczowi, osobom wygłaszającym referaty i prowadzącym warsztaty oraz wszystkim, którzy gorącą popierali i wspierali  nasze wysiłki w organizacji EDL. Mamy nadzieję, że Europejski Dzień Logopedy stanie się corocznym świętem Katedry Logopedii. Dołożymy wszelkim starań, by każdego roku ten Dzień był coraz bardziej atrakcyjny i dostosowany do potrzeb studentów.

Kamila Fiedorowicz
Judyta Miciul

GALERIA:

Fot. Kamila Fiedorowicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s